CHŘIBSKÁ STOVKA A PADESÁTKA 12-13.5. 2017

               Zveme všechny milovníky lesů a dlouhých pochodů v nádherném pohoří Chřibů ke třetímu ročníku Chřibské stovky a padesátky. Trasa vede po turistických značkách přes několik stanovišť a nádherných míst tohoto pohoří, například přes Horu Sv. Klimenta, Velehrad, Buchlov, skalní dominantu Kozel a mnohem víc.

Prezence: 100km, v pátek 12.5.2017 v 19-20h, u vlakového nádraží v Kyjově, startovné 100Kč; 50km, v sobotu 13.5.2017 v 7-8hod, u vlakového nádraží v Kyjově, startovné 50Kč.

                Na startu obdržíte mapku a na stanovištích občerstvení. Nejedná se o závod, chceme vám dopřát poznat sám sebe i krásu naší přírody. Určitě nezapomenutelným zážitkem je i noční výstup na rozhlednu Brdo. Cíl opět v královském městě Kyjově.

Těší se na vás členové HK Chřiby,

www.horochriby.cz, mail: hkchriby@horochriby.cz

 

Pozvánka na Chřibskou stovku a padesátku 2017,

je to náročný pochod přes celé pohoří Chřiby, letos již potřetí, kdy si každý kdo má odvahu může zkusit do dvacet čtyř hodin projít toto pohoří, a během těchto kilometrů pozná nejen sám sebe, ale i jak jsou Chřiby nádherné, až mysticky kouzelné.

Pozná mnoho nejen kulturních památek, jako posvátnou horu Sv. Klimenta, barokní hřbitov ve Střílkách, ale i poutní místo Velehrad a hrad Buchlov, a nejen tyto pamětihodnosti, také přírodní bohatství, skalní oblast Budačinu, zajímavou a ve Chřibech největší skálu Kozel a také vystoupá na nejvyšší vrchol Chřibů Brdo (580m.n.m.) a bude mít příležitost zde navštívit v nočních hodinách otevřenou rozhlednu a spatřit oblohu nad Chřiby posetou tisíci hvězdami. Velikým zážitkem jsou potom lesy, místa tak málo známá.

My pro vás zajistíme několik stanovišť, a malé občerstvení a pak i u Kozla táborák kde během své cesty můžete posedět, a nabrat sílu před závěrečnou etapou do královského města Kyjova.

V Kyjově bude také prezence, pro Chřibskou stovku v pátek večer 12.5. mezi 19-20hod, u vlakového nádraží, startovné 100Kč a pak v sobotu ráno 13.5. mezi 7-8hod prezence pro Chřibskou padesátku, startovné 50Kč. Vaše startovné, náklady se vám vrátí během cesty na stanovištích v občerstvení a jiných zážitcích.

Sto kilometrů vede po turistických značkách z Kyjova, přes Klimentek, barokní hřbitov ve Střílkách, rozhlednu na Brdu, skalní oblast Budačinu, skanzen Modrá u Velehradu, hrad Buchlov, a skálu Kozel, cíl pro všechny opět v Kyjově u vlakového nádraží. Padesát km je kratší a vede přes Starou Huť a Zikmundův statek.

Pokud tedy zvažuješ a láká Tě vyzkoušet jak jsi schopný ve své vytrvalosti a fyzické zdatnosti, tak určitě ti chceme nabídnout svojí příležitost.

A nejlepší svědectví je od těch, kteří tento náročný pochod již zvládli, a vrací se každý rok rádi zpět. A jejich počet přirůstá.

Napsal Karel Pazourek a členové HK Chřiby

www.horochriby.cz