Přechod Bosrucku (1992m)

Původně byl v plánu výstup na GrossVenediger, ale počasí a Karlova nemoc plány překazily. Dle předpovědi má začít pršet v sobotu okolo 17 hodiny a to je spousta času narychlo něco vyběhnout, rozhodnutí padlo na Bosruck, je kousek od hranic a jako plus vidím B/C ferratu. Rozesílám po kamarádech a 4 se chytili 🙂 , v pátek večer vyrážíme s plánem přespat na parkovišti . Vše šlo dle plánu až do hranic, kde nás podusila Rakouská policie, že nemáme kompletní povinnou výbavu, po příslibu, že si čerstvou lékárničku zakoupíme na první benzince nás propustili bez pokuty. Na parkoviště Grunau dorážíme po 22 hodině, všechny překvapuje abnormální teplo, v 1000m bylo v noci 20°C a to, že je 14 října …

Noc super, výhled na hvězdy impozantní, asi nejlepší v tomto roce, před rozedněním vycházíme, po 8mé si užíváme výhledů ze sedla Arlingsattel, cesta dále vede po hřebenu mezi klečí se střídající skálou, moc hezká cesta za slunného počasí. Konečně u ferraty, nasazujeme helmy a úvazky, slečna před námi doporučuje jeskyni, za hřebenem, neodoláváme a stála za to.

Ferrata až na jeden obtížnější úsek byla jednoduchá a okolo 11 si na vrcholu užíváme slunce a jídla. V dáli už pozorujeme oblačnost, konec pauzy, přeci jen to máme ještě 3-4h k autu přes vrchol Kitzstein. Sestup sutí s velkým klesáním je unavující a to horko, kdy na jižní straně je 30 a na návětrné severní 10. Za 2 hodiny potkáváme chatu, kde doplňujeme tekutiny a připravujeme se k výstupu zpět do sedla. K autu dorážíme po 15 hodině za oblačnosti .